• ALÜMİNYUM HİDROKSİT 250 GR Fiyatı

ALUMİNYUM HİDROKSİT Nedir?

Alüminyum Hidroksit satışı, uygun fiyatı ile metulab.com'dan satın alabilirsiniz

Alüminyum hidroksitin formulü : Al(OH)3 veya AlH3O3

Kokusuz beyaz toz halindedir
mol kütlesi : 78,0 g/mol
yoğunluğu : 2,42 g/mL
erime sıcaklığı : 300 °C
CAS No : 21645-51-2

Kimyasal adı : Hidratealumina, Aluminyumtrihidrat

Alüminyum hidroksitin diğer isimleri : Alüminyum (3+) trioksidanid, Alüminik asit, ATH, Alüminik hidroksit, Alüminyum (III) hidroksit, Alüminyum hidroksit, Alüminyum trihidroksit, Sulu alümina,

Ortoaluminik asit  Kullanım Alanları ve Özellikleri:
Alüminyum hidroksit, doğada monoklinik kristallere sahip gibsit minerali olarak bulunan , amfoter özelliğe sahip, bazlarla da tuz oluşturan beyaz toz şeklinde, suda çözünmeyen bir maddedir, aşındırıcı güce sahip değildir, dünyada en büyük hacimli alev yavaşlatıcısıdır 200 oC’ye ısıtmayla Al(OH)3, % 66 Alumina ve % 34 suya bozunur, bu geri dönüşümlü proses alüminyum hidroksiti bir yangın geciktirici, yavaşlatıcı yapar.


Aluminyum kimyasallarının üretimi (aluminyum sülfat, polialuminyum klorür, sodyum aluminat, zeolitler, aluminyumflorür), cam üretiminde bir hammadde-sırlar ve karışımlar, katalizör üretiminde hammadde, alevlenme geciktirici, kauçuk ürünler ve halı arkaları gibi plastik benzeri ürünlerde duman bastıran doldurucu olarak kullanılmaktadır.


Kağıt, solvent, su dayanıklı boyalar, UV kurabl kaplamalar, mürekkepler ve yapıştırıcılarda yayıcı ve yapılandırıcı ajan, bir cila ve temizleme ajanı, kalıpyıkama ve ayırma ajanı, onyx ve katı yüzeyler gibi kalıp polimer ürünlerinin bir doldurucusu olarak kullanılır. Ayrıca absorban, emülsifiye edici, iyon değiştirici, mordan (boyada pekiştirici), asit giderici ve filtre edici ortam olarak da kullanılmaktadır. Diğer kullanımları, seramiklerde, baskı mürekkeplerinde, deterjanlarda, ıslanmaz kumaşlarda, diş macunu veya tozunda ve antiperspirantlardadır.


 Bir yangın geciktirici olarak davranmanın yanı sıra, çok çeşitli polimerlerde, özellikle polyester, akrilik, etilen vinil asetat, epoksi, PVC ve kauçukta bir duman bastırıcı olarak çok etkilidir. Tıbbi olarak kullanıldığı alanlar ise kısaca şöyledir, alüminyum hidroksit insanlarda ve hayvanlarda bir antiasit olarak kullanılır, aynı alanda kullanılan sodyum bikarbonat gibi alternatiflere göre daha çok tercih edilir.
Bu tercihin sebebi ise, çözünmez olan Al(OH)3 , mide pH'ını 7'nin üzerine çıkarmayarak asitliği düşürmez ve bu nedenle mide tarafından aşırı asidin salgılanmasını tetiklemez. Midede aşırı asitle reaksiyona girerek, mide içeriğinin asitliğini azaltır , mide ekşimesi, ülser veya dispepsi semptomlarını hafifletebilir. Ancak bu tür ürünler kabızlığa neden olabilir. Çünkü alüminyum iyonları, dışkının kolondan geçmesi için gereken süreyi uzatır .


Bu durumda dengeleyici laksatif etkileri olan eşit konsantrasyonlarda magnezyum hidroksit veya magnezyum karbonat dahil edilerek bu tür etkilerin en aza indirilmesi sağlanabilmektedir. Bu bileşik ayrıca insanlarda ve böbrek yetmezliği olan hayvanlarda hiperfosfatemi (yüksek fosfat veya kandaki fosfor seviyeleri) kontrol etmek için kullanılır . Normal olarak, böbrekler fazla fosfatı kandan süzer, ancak böbrek yetmezliği fosfatın birikmesine neden olabilir.


Alüminyum tuzu, alındığında bağırsaklardaki fosfata bağlanır ve emilebilecek fosfor miktarını azaltır. Çökeltilmiş alüminyum hidroksit bazı aşılara bir adjuvan olarak dahil edilir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

ALÜMİNYUM HİDROKSİT 250 GR Fiyatı

  • Ürün Kodu:F0014
  • Stok Durumu:32
  • 132,00TL

  • Vergiler Hariç:110,00TL

Etiketler: alüminyum hidroksit fiyatı, alüminyum hidroksit satışı, alüminyum hidroksit satın al, alüminyum hidroksit nedir