• ALÜMİNYUM KLORÜR SAF 100 GR Fiyatı

Alüminyum klorür satış fiyatı nedir

alüminyum ve klorürün temel bileşiği. Rengi genel olarak beyazdır fakat Demir III klorür ile etkileşime girdiğinde sarı bir renk alır.
Katı erime ve kaynama noktası düşüktür. Genel olarak alüminyum metallerin üretiminde kullanılır. Laboratuvar kimyasalıdır. 
Deneylerde kullanılır. 
Alüminyum Klorür Kimyasal Formülü: AlCl3. 6H2O 
CAS No: 7446-70-0 
Yoğunluk: 2.4
Saflık: %98
M.A (g/mol):241,43

Çevre ve Sağlığa Etkisi:  Gözleri ve cildi tahriş edicidir.

ALUMİNYUM KLORÜR Nedir ? 

Alüminyum Klorürün görünmü ve kokusu : Beyaz veya soluk sarı katı,higroskopik
Alüminyum Klorürün Molekül Ağırlığı : 133.341 g/mol (Susuz)
Alüminyum Klorürün diğer isimleri : Alüminyum triklorür, Aluminiumchlorid, Alüminyum (III) klorür, Klor d'aluminyum, Cloruro de Aluminio, Hemogin L, Lutan FN, Trichloroaluminum
Alüminyum Klorürün yoğunluğu : 2,44 g/cm3
Alüminyum Klorürün erime noktası (susuz): 192.6 ° C (378.7 ° F, 465.8 K)
Alüminyum Klorürün sudaki çözünürlüğü : 449 g/l (10 °C) , 458 g/l (20 °C) , 481 g/l ( 60 °C), 486 g/l (80 °C), 490 g/l (100 °C)
Alüminyum Klorürün Özellikleri, Kullanım Alanları yada Kullanıldığı Yerler : Metalik alüminyum üzerinden sıcak HCl gazı geçirilerek elde edilir. Saf olduğundan beyaz, genellikle gri veya sarı-yeşil renklidir. Havada güçlü HCl kokusu vererek dumanlanır. Küçük miktarlarının ısıtılması durumunda erimeden buharlaşır. Dimer biçiminde bulunur. (AI2Cl6). Suyla büyük bir ısı çıkışıyla birlikte patlayarak çok şiddetle birleşir. Organik çözücülerde kolaylıkla çözünür.
 Organik kimyada Friedel-Crafts türü tepkimelerde katalizör olarak, petrol krakinginde ve lastik yapımında kullanılır. Alüminyum klorür eter, etanolde çözünür, su ile sıcağı serbest bırakarak şiddetli reaksiyon verir.
Alüminyum klorür beyazdır, ancak genellikle demir (III) klorür ile kirlenir ve sarı renk verir. Hidrojen klorür, etanol, kloroform, karbon tetraklorürde çözünür, benzende az çözünür.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

ALÜMİNYUM KLORÜR SAF 100 GR Fiyatı

  • Ürün Kodu:F0016
  • Stok Durumu:49
  • 150,00TL

  • Vergiler Hariç:125,00TL

Etiketler: alüminyum klorür fiyatı, alüminyum klorür satışı, alüminyum klorür satın al, alüminyum klorür nedir