Teslimat ve İade

TESLİMAT VE İADE

TESLİMAT
 
https://www.metulab.com’ da vermiş olduğunuz siparişleriniz kayıtlı teslimat adresinize sipariş onayından sonra 2-3 iş günü içerisinde size gönderilmek üzere sitemizde belirtilen kargo firmasına teslim edilecektir.
Herhangi bir karışıklık olmaması için teslimat adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız.

 
İADE  
 
Kullanılmamış ve ambalajı zarar görmemiş olması şartıyla siparişinizdeki ürünleri size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.
İade işlemini gerçekleştirebilmek için, kutunun içerisindeki fatura ile beraber,orjinalliğine sadık kalınarak, eksiksiz olarak tarafımızdan size verilecek kargo ve adres bilgisi ile gönderebilirsiniz. KİMYASAL ÜRÜNLERDE İADE İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR.

 

Tarafımızca size verilecek kargo bilgisi haricinde gönderdiğiniz gönderileriniz kabul edilmeyecektir. Geri gönderme ücreti ALICIYA aitdir.

 

Faturanın Arkasına İade sebebinizi yazıp kutunun içine bırakmanız Önemle rica olunur 


Satın almış olduğunuz üründe; ürünün tekrar satılabilme özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla iade edebilirsiniz.
 
Satın almış olduğunuz üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve benzer durumların tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmayacak ve bedeli iade edilmeyecektir.
 
İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol edildikten sonra, kabul edilen iade taleplerine  geri ödemeler metulab.com kargoyu teslim alma tarihinden itibaren en geç 10 iş günü içerisinde bankaya veya ödemede kullanılan Kredi Kartına iletilmektedir.

Geri ödemeniz bankanız tarafından kredi kartınıza ya da İBAN numaranıza yapılır. Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir.
 

Ürünü satın alırken ödediğiniz hizmet bedelleri (Kargo bedeli, Banka komisyonu, Kapıda ödeme bedeli vs.)  iade edilmeyecektir. Sadece ürünün fiyatı hesabınıza iade edilecektir.


Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

  

Dikkat edilmesi gerekenler;


-Kampanyalı ürünlerde iade süresi ürün size ulaştıktan sonra 3 gün içindedirKapıda ödeme ile aldığınız ürünlerde mutlaka İBAN numaranızı Banka ismi ve Hesaba ait isim soyisim yazmayı unutmayınız 

 


-Ürünün bize ulaşıp ulaşmadığını Kargo takip numaranız ile takip edebilirsiniz

-Ürününüz bize ulaştığında inceleme sürecinden sonra  METULAB olarak size bilgilendirme mesajı gönderilecektir.